Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Arabia Saudyjska odbiła swoje terytorium

Strategia i polityka, Wojska lądowe, 08 listopada 2009

Wojska Arabii Saudyjskiej odbiły z rąk rebeliantów jemeńskich tereny przygraniczne. Jemeńczycy wtargnęli tam 3 listopada.

O sukcesie poinformował minister obrony Arabii Saudyjskiej książę Khaled bin Sultan. Według ministra, walki jeszcze trwają, ale armia saudyjska toczy je z izolowanymi grupami rebeliantów. Jednostki armii saudyjskiej nie przekroczyły granicy z Jemenem. Według władz w Rijadzie, operacja będzie trwać do ostatecznego wyparcia rebeliantów z terytorium królestwa.

Rebelianci jemeńscy wkroczyli na górskie tereny przygraniczne Arabii Saudyjskiej w górach Dokhan 3 listopada. W odpowiedzi samoloty lotnictwa wojskowego królestwa zaatakowały ich bazy terytorium Jemenu. Bazy rebeliantów ostrzeliwała też artyleria.

Dzisiaj przedstawiciele ministerstwa obrony Arabii Saudyjskiej poinformowali, że w walkach zginęło 3 żołnierzy, a 15 zostało rannych, 4 zaś zaginęło. Rebelianci informują, że znajdują się oni w niewoli (twierdzą też, że zabili 6 Saudyjczyków). Saudyjczycy temu zaprzeczają. Podają z kolei, że żołnierze saudyjscy zabili około 50 rebeliantów, a schwytali 40 kolejnych.

Wojna domowa na północy Jemenu rozpoczęła się w 2004. Arabia Saudyjska od początku wspierała władze jemeńskie w walce z rebeliantami. Tych z kolei wspiera Iran i Syria. Kolejna fala walk wybuchła w sierpniu, gdy jednostki jemeńskie rozpoczęły ofensywę przeciw rebeliantom.

Dziś rebelianci ogłosili zestrzelenie jemeńskiego samolotu, który bombardował ich przygraniczne stanowiska. Miało to wydarzyć się w rejonie Razeh.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.