Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

MiG-31 wypadł z pasa

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 29 stycznia 2022

Dziś, 29 stycznia 2022 podczas startu z lotniska pod Nowogrodem wypadł z pasa myśliwiec FR WKS MiG-31 startujący do planowego lotu. Samolot uległ uszkodzeniom, ale członkom załogi nic się nie stało.

Według komunikatu MO FR, przyczyną incydentu była awaria techniczna.

MiG-31K, który wypadł z pasa podczas startu z lotniska pod Nowogrodem. Kadłub samolotu został przełamany w rejonie kabiny, co prawdopodobnie uniemożliwi jego naprawę / Zdjęcie: Twitter

Samoloty MiG-31 są remontowane i modernizowane do standardu BM i K w zakładach lotniczych (NAZ) Sokoł w Niżnym Nowogrodzie. Prace z tym związane są prowadzone od 2007. Być może samolot, który wypadł z pasa wykonywał lot testowy po remoncie.

Według wstępnych ocen, samolot nadaje się do naprawy. Ma ona zostać przeprowadzona tak szybko, jak to będzie możliwe. Usunięte mają zostać przy tym przyczyny dzisiejszej awarii. Ze względu na przełamanie kadłuba naprwa będzie jednak bardzo kosztowna.

Rozbity samolot to MiG-31K nr burtowy 92 czerwony, zn. rej. RF-95217. Należy do eskadry doświadczalnej 929. Państwowego ośrodka lotniczo-doświadczalnego MO FR im. W. P. Czkalowa w Achtubińsku (MiG-31K nad Morzem Śródziemnym, 2021-06-27).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.