Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Katastrofa Mi-8 pod Ulianowskiem

Wypadki, Lotnictwo wojskowe, 29 stycznia 2022

Wczoraj, 28 stycznia 2022 ok. 15:50 czasu moskiewskiego niedaleko lotniska Wostocznyj koło Ulianowska rozbił się śmigłowiec Mi-8. Wrak znaleziono 20 km na północny zachód od lotniska, niedaleko wioski Undory w obwodzie ulianowskim.

Wrak śmigłowca Mi-8MT, który rozbił się podczas awaryjnego lądowania na zamarzniętej Wołdze niedaleko Ulianowska / Zdjęcie: Twitter

W chwili katastrofy na pokładzie śmigłowca znajdowało się 3 żołnierzy. Jeden z nich zginął w katastrofie. Dwóch pozostałych, poważnie rannych, śmigłowiec ratowniczo-ratunkowy przewiózł na najbliższe lotnisko, skąd zostali przetransportowani do szpitala w Ulianowsku.

Zginął 27-letni Władimir Szewcow – technik pokładowy. Ranni to 38-letni Siergiej Kondratienko i 23-letni Wladisław Muzorow. Jeden ma złamane nogi, a drugi urwaną rękę.

Według nieoficjalnych informacji, Mi-8 leciał z lotniska Mulino pod Niżnym Nowogrodem do Uljanowska (lot 04993). W grupie, w której leciał, znajdowały się 2 Mi-8 i 2 Ka-52. Z powodu problemów technicznych pilot feralnego śmigłowca zdecydował się na lądowanie na pokrytej lodem Wołdze. Śmigłowiec spadł 2-3 km od jej brzegu. Od kadłuba oderwała się belka ogonowa. Wrak nie zatonął. Pogoda w czasie wypadku była dobra, więc nie miała wpływu na przebieg wydarzeń.

Rozbity śmigłowiec to Mi-8MT nr rej. RF-24773. Należał do WKS FR.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.