Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Próby Gokera

Obrona powietrzna, Przemysł zbrojeniowy, 01 lutego 2022

Jak poinformował portal SavunmaSanayiST na tureckim poligonie Karapınar przeprowadzony został pokaz artyleryjskiego systemu przeciwlotniczego Göker kal. 35 mm. Strzelania zostały zorganizowane z inicjatywy własnej przedsiębiorstwa Aselsan.

Göker jest systemem stacjonarnym, składającym się z modułu z 35-mm armatą automatyczną i modułu z głowicą optoelektroniczną / Ilustracja: Aselsan

W czasie pokazu zademonstrowano możliwości Gökera w zwalczaniu niewielkich i trudnych do trafienia celów powietrznych, takich jak bsl klasy mini i mikro lub śmigłowce.

System jest przeznaczony do ochrony obiektów stałych i rejonów przygranicznych. Może zwalczać nie tylko cele powietrzne na małej wysokości, lecz również na lądzie. Główne uzbrojenie Gökera stanowi zasilana beztaśmowo 35-mm armata automatyczna o szybkostrzelności 60-550 strz./min, przystosowana do strzelania amunicją ćwiczebną TP-T, odłamkowo-zapalającą HEI oraz dwoma typami amunicji programowalnej ATOM i ATOM-AntiİHA. System wyróżnia się dużym zakresem ruchu uzbrojenia w elewacji od -35º do 95º. Podstawowym sensorem do wykrywania celów i naprowadzania armaty na cel jest niezależna głowica optoelektroniczna montowana na maszcie w oddzielnym module.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.