Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Koniec prób LPD 28

Marynarka wojenna, 02 lutego 2022

US Navy poinformowała o zakończeniu prób akceptacyjnych 12. okrętu desantowego-doku typu San Antonio – przyszłego USS Fort Lauderdale (LPD 28). Jest to pierwsza jednostka nazwana na cześć miasta Fort Lauderdale na Florydzie. Jeszcze w tym roku okręt wejdzie do służby.

Testy przyszłego USS Fort Lauderdale odbywały się na wodach Zatoki Meksykańskiej / Zdjęcie: US Navy

Próby odbywały się pod okiem personelu US Navy Board of Inspection and Survey (INSURV). Prowadzono je zarówno przy nabrzeżu portu, jak też na morzu. Sprawdzano działanie wszystkich systemów pokładowych, w tym systemu nawigacji, kontroli uszkodzeń, systemów mechanicznych i elektrycznych, systemów bojowych, łączności i napędu. Po zakończeniu testów na wodach Zatoki Meksykańskiej okręt powrócił do bazy w Pascagoula.

LPD 28 należy do serii przejściowej okrętów desantowych San Antonio Flight I liczącej 2 okręty. Zaimplementowano w nim niektóre rozwiązania przeznaczone dla jednostek kolejnej transzy Flight II, m.in. w postaci nowego masztu. Okręt może transportować do 650 Marines, którzy mogą być przerzucani na ląd drogą morską za pomocą barek desantowych lub śmigłowców. Z kolei pokład lotniczy umożliwia także prowadzenie desantów drogą powietrzną za pomocą śmigłowców CH-46 Sea Knight i przemiennopłatów MV-22 Osprey (Położenie stępki pod LPD 30, 2022-02-01).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.