Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Joby eVTOL nad zatoką San Francisco

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Nowe technologie, 02 lutego 2022

Joby Aviation rozpoczęło przygotowania do lotów testowych swego samolotu eVTOL nad zatoką San Francisco. Przedsiębiorstwo złożyło wniosek do Federalnej Komisji Łączności o specjalne tymczasowe upoważnienie do korzystania z określonych częstotliwości radiowych do przeprowadzania lotów. Każdy z nich ma trwać około godziny na wysokości 1,5 km. Joby omawia plan testów również z innymi władzami lokalnymi i federalnymi, w tym z FAA.

Prototyp samolotu Joby eVTOL w locie testowym nad chmurami / Zdjęcie: Joby Aviation

Joby zamierza wykonywać loty w pobliżu dwóch popularnych miejsc turystycznych. Jedna z tras ma prowadzić między mostem Golden Gate a wyspą Alcatraz. Drugą zaplanowano na południe od Bay Bridge i w pobliżu Alamedy. Do tej pory większość testów w locie samolotu eVTOL Joby przeprowadzano na terenie należącym do przedsiębiorstwa obok jego siedziby w Bonny Doon w kalifornijskim hrabstwie Santa Cruz. a także w Valley Creek w pobliżu wybrzeża Pacyfiku w południowym hrabstwie Monterey.

Joby poinformowało niedawno, że dodało drugi prototyp przedprodukcyjny do programu testów w locie. Przeleciał on już ponad 8500 km osiągając prędkość maksymalną .330 km/h. W jednym z lotów przeleciał prawie 250 km na jednym ładowaniu. Joby twierdzi, że to najdłuższy taki lot samolotu eVTOL. Jednak jego rywal – Beta Technologies informował wcześniej, że jego samolot ze stałym płatem Alia 250 przeleciał bez doładowania 330 km.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.