Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Chiński myśliwiec 5. generacji za 8-10 lat

Lotnictwo wojskowe, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 10 listopada 2009

Zastępca dowódcy chińskich wojsk lotniczych Ho Weirong poinformował, że chiński myśliwiec 5. generacji wejdzie do służby za 8-10 lat.

Ho Weirong udzielił wywiadu największemu z kanałów chińskiej telewizji - CCTV, w przeddzień 60. rocznicy powstania wojsk lotniczych ChRL, która przypada 11 listopada. Powiedział, że trwają intensywne prace nad nowym myśliwcem. Dodał, że nie będzie on podobny do amerykańskich myśliwców 5. generacji, choć będzie miał wiele ich cech, w tym stealth.

Nieoficjalnie wiadomo, że obecnie trwają intensywne próby naziemne chińskiego myśliwca 5. generacji. Niedługo spodziewany jest oblot prototypu. Później realizowany będzie program testów w locie. Plany przewidują, że samolot znajdzie się w linii kilka lat przed 2020.

Konkurs na opracowanie chińskiego myśliwca nowej generacji wygrał Instytut No.611 przy CAC (Chengdu Aircraft Corporation). I tam właśnie on powstaje. Kluczowe dla powodzenia projektu ma być opracowanie zupełnie nowej awioniki, pozwalającej na uzyskanie przewagi informacyjnej nad przeciwnikiem.

Nie wiadomo na ile zapowiedzi chińskich dowódców są wiarygodne. Takie kraje jak ChRL czy FR mają wiele problemów utrudniających im budowanie samolotów nowej generacji nadających się do normalnej eksploatacji. Nawet w USA podobne programy trwają znacznie dłużej niż przewidywały pierwotne plany.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.