Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Dwóch klientów na RACR?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 10 listopada 2009

Przedstawiciele Raytheona poinformowali, że prowadzą rozmowy z przynajmniej dwoma klientami, zainteresowanymi wyposażeniem swoich F-16 w nowy radar ze skanowaniem fazowym RACR. Urządzenie ma być dostępne w 2010.

RACR zamontowany na F-16. Przedstawiciele Raytheona ujawnili, że nowym produktem zainteresowało się przynajmniej dwóch klientów, którzy zamierzają zmodernizować swoje myśliwce / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon Advanced Combat Radar jest pochodną radarów ze skanowaniem fazowym Raytheona: APG-63(V)2/3/4, stosowanych na F-15 i APG-79, w które wyposażono F/A-18E/F Super Hornety. Z tym ostatnim RACR dzieli ok. 90% podzespołów.

Stację radiolokacyjną przewidziano dla wszystkich modeli samolotów F-16, także do sprzedaży odbiorcom zagranicznym. Zapewnia zdecydowanie lepsze parametry wyrywania i śledzenia celów lotniczych oraz lądowych, w porównaniu do systemów klasycznych.

W ciągu ostatniego roku RACR zamontowano na dwóch F-16 i przeprowadzono ich testy - jeden z ośrodku Lockheed Martina w Fort Worth, drugi w bazie USAF Edwards.

Pierwsze urządzenie w konfiguracji produkcyjnej zostanie zamontowane na pokładzie F-16 do połowy przyszłego roku. Producent zapewnia, że RACR będzie dostępny dla wszystkich odbiorców, starających się o nowe F-16, jak również dla tych, którzy wykorzystują już te samoloty. Zamontowanie nowej stacji radiolokacyjnej wymaga jedynie niewielkich zmian w oprogramowaniu starszych maszyn.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.