Zamknij

Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Dwóch klientów na RACR?

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, Lotnictwo wojskowe, 10 listopada 2009

Przedstawiciele Raytheona poinformowali, że prowadzą rozmowy z przynajmniej dwoma klientami, zainteresowanymi wyposażeniem swoich F-16 w nowy radar ze skanowaniem fazowym RACR. Urządzenie ma być dostępne w 2010.

RACR zamontowany na F-16. Przedstawiciele Raytheona ujawnili, że nowym produktem zainteresowało się przynajmniej dwóch klientów, którzy zamierzają zmodernizować swoje myśliwce / Zdjęcie: Raytheon

Raytheon Advanced Combat Radar jest pochodną radarów ze skanowaniem fazowym Raytheona: APG-63(V)2/3/4, stosowanych na F-15 i APG-79, w które wyposażono F/A-18E/F Super Hornety. Z tym ostatnim RACR dzieli ok. 90% podzespołów.

Stację radiolokacyjną przewidziano dla wszystkich modeli samolotów F-16, także do sprzedaży odbiorcom zagranicznym. Zapewnia zdecydowanie lepsze parametry wyrywania i śledzenia celów lotniczych oraz lądowych, w porównaniu do systemów klasycznych.

W ciągu ostatniego roku RACR zamontowano na dwóch F-16 i przeprowadzono ich testy - jeden z ośrodku Lockheed Martina w Fort Worth, drugi w bazie USAF Edwards.

Pierwsze urządzenie w konfiguracji produkcyjnej zostanie zamontowane na pokładzie F-16 do połowy przyszłego roku. Producent zapewnia, że RACR będzie dostępny dla wszystkich odbiorców, starających się o nowe F-16, jak również dla tych, którzy wykorzystują już te samoloty. Zamontowanie nowej stacji radiolokacyjnej wymaga jedynie niewielkich zmian w oprogramowaniu starszych maszyn.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2021 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.