Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Fuzja Frontier i Spirit

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, Transakcje, 08 lutego 2022

Tanie amerykańskie linie lotnicze Frontier Group Holdings i Spirit Airlines ogłosiły fuzję. Dzięki niej ma powstać piąty pod względem wielkości przewoźnik lotniczy w USA o wartości 2,9 mld USD. W nowych liniach pakiet kontrolny – 51,5% mają posiadać Frontier Airlines.

Samolot Frontier Airlines na lotnisku w Denver / Zdjęcie: Twitter

Oba łączące się przedsiębiorstwa zobowiązały się do niezwalniania obecnie zatrudnionych. Co więcej, do 2026 mają stworzyć miejsca dla kolejnych 10 tysięcy pracowników. Nie anulują też wcześniej złożonych zamówień na samoloty Airbusa. Nowy przewoźnik zamierza zapewnić ponad tysiąc lotów dziennie do ponad 145 destynacji.

Umowa ma zostać sfinalizowana do końca 2022. Dzięki efektowi synergii ma pozwolić na zaoszczędzenie kosztów w wysokości 500 mln USD rocznie. Jednak zanim fuzja będzie mogła zostać zrealizowana, zgodę na nią muszą wyrazić organy antymonopolowe i Departament Sprawiedliwości. Według wstępnych ocen analityków, nie będzie z tym raczej problemów, bo transakcja powinna przyczynić się do obniżenia cen biletów na rynku tanich przewozów lotniczych w USA.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.