Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Miliard dolarów od ACG dla Volocoptera

Przemysł lotniczy, Transakcje, Nowe technologie, 11 lutego 2022

Aviation Capital Group (ACG) zgodziła się przeznaczyć do miliarda dolarów na finansowanie planów Volocoptera dotyczących produkcji samolotów eVTOL i ich leasingowania. Szczegółowe zasady przekazywania środków mają być dopiero określone. Nie wiadomo nawet, czy klienci leasingowi będą wykorzystywać pojazdy eVTOL w ramach sieci Volocoptera, czy w ramach własnych modeli biznesowych. Wiadomo, że w pierwszej kolejności chodzi o rozwój i leasing modeli VoloCity, VoloConnect i VoloDrone, które mają rozpocząć loty komercyjne w 2024.

Wizja samolotu eVTOL Volocopter VoloConnect w locie. Maszyna jest projektowana jako opcjonalnie pilotowana. Docelowo VoloConnect ma być samolotem całkowicie autonomicznym / Ilustracja: Voloconnect

Niemiecki Volocopter pracuje nad certyfikacją typu przez EASA i FAA dla dwumiejscowego VoloCity, a także większego VoloConnect i autonomicznego towarowego VoloDrone. W grudniu 2021 rozpoczęły się testy w locie pełnowymiarowego prototypu VoloCity. Na razie nie podano żadnych szczegółów na temat trwających prac.

Grupa zarządzająca aktywami ACG została założona w 1989. Obecnie posiada w portfolio około 400 samolotów. ACG dzierżawi je około 90 liniom lotniczym w 45 krajach. Jest własnością Tokyo Century Corporation, która była wczesnym inwestorem kapitałowym w Volocopter.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.