Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Indie kupują systemy plot Barak-8

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 11 listopada 2009

Indie porozumiały się z Izraelem w sprawie zakupu zestawów przeciwlotniczych Barak-8 o wartości 1,1 mld USD.

Według źródeł izraelskich, umową parafowano w kwietniu. Obecnie rozmowy na temat szczegółów prowadzi szef sztabu armii indyjskiej, gen. Deepak Kapoor, który przebywa z 4-dniową wizytą w Tel Awiwie. Dostawy pierwszych systemów mają być realizowane w latach 2015 - 2017. Dostawcą będzie koncern IAI (Israel Aerospace Industries).

W rozwoju przeznaczonych dla Indii systemów Barak-8, opracowywanych na bazie systemu Barak NG, bierze udział Indian Defence Research and Development Organisation (DRDO). 5-letni program, który jest realizowany od 2006, ma pochłonąć 480 mln USD. Systemy będą instalowane na okrętach, ale możliwe są też dostawy wersji lądowej. Startujące pionowo pociski z aktywnym samonaprowadzaniem mogą dookólnie zwalczać samoloty, bezpilotowce i rakiety. Kluczowym elementem systemu jest radar MF-STAR opracowany przez koncern Elta. Izraelczycy twierdzą, że ma on lepsze parametry niż amerykański Aegis.

Do 2011 do uzbrojenia indyjskiej marynarki wojennej wejdą przeciwlotnicze systemy okrętowe wcześniejszej generacji - Barak-2. W sierpniu 2008 Indie kupiły też 18 zestawów przeciwlotniczych krótkiego zasięgu Spyder. Wartość tamtego kontraktu wyniosła 430 mln USD.

Izrael zajmował dotąd drugie miejsce na liście dostawców uzbrojenia dla Indii. Wyprzedzała go Rosja. Obecnie Izrael wysuwa się na pozycję lidera (Rekordowy kontrakt indyjsko-izraelski), z potencjalną wartością eksportu nawet 8 mld rocznie. W kwietniu pojawiły się jednak informacje, że wiele kontraktów indyjsko-izraelskich może zostać anulowanych z powodu podejrzeń o korupcję (Izraelskie łapówki?).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.