Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

PC-12 wpadł do Atlantyku

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 15 lutego 2022

13 lutego 2022 wczesnym popołudniem z lotniska Hyde County wystartował samolot PC-12 z pilotem i 7 pasażerami na pokładzie. Pasażerami było dwoje dorosłych i 5 młodych ludzi, którzy wracali z polowania na kaczki. Lecieli do Michael J Smith Field w Karolinie Północnej.

Samolot nie doleciał do celu. Zboczył z kursu nad Pamlico Sound, skierował się na wschód nad OI, a następnie poleciał na południe. Z ekranu radaru zniknął o 14:01 czasu lokalnego. Leciał wtedy ok. 30 km od lotniska docelowego, około 6 km na wschód od Drum Inlet.

Uczestnicy polowania na kaczki w Hyde County, którzy zginęli w katastrofie samolotu PC-12 u wybrzeży Atlantyku / Zdjęcie: Twitter

Gdy ratownicy dotarli na miejsce katastrofy, udało im się wydobyć jedno ciało. Pozostałych lecących samolotem uznano za zaginionych. Jest prawie pewne, że wszyscy zginęli. Wśród zidentyfikowanych ofiar jest 4 młodych ludzi (Kole McInnis, Jake Taylor, Dailey Shepherd, Noah Styron), 2 osoby dorosłe (Stephanie Fulcher i Hunter Parks) oraz pilot.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Pogoda w czasie lotu była dobra. Wiał wiatr o prędkości ok. 10 m/s, a podstawa chmur wynosiła 300 m.

Rozbity samolot to jednosilnikowy górnopłat Pilatus PC-12/47E, zn. rej. N79NX, nr ser. 1709. Był własnością EDP Management Group.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.