Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Informacje o nowej wersji Bułata

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 16 lutego 2022

Ukraińskie media ujawniły nowe informacje na temat najnowszej wersji rozwojowej czołgu T-64BM2 Bułat. Pierwsze czołgi unowocześnione do tego standardu w czasie remontu zostały przekazane Siłom Zbrojnym Ukrainy na początku br.

Zakłady ChBZ deklarują gotowość modernizacji wszystkich czołgów do standardu T-64BM2 / Zdjęcie: Twitter

Czołg w tej wersji napędzany jest silnikiem 6TD-1 o mocy 1000 KM. Przód i burty wieży oraz kadłuba są osłaniane pakietami wybuchowego pancerza reaktywnego Nóż. Burty kadłuba z tyłu są zaś osłaniane przez pancerz klatkowy. Na stanowisku kierowcy w miejsce analogowych wskaźników zamontowany zostanie wyświetlacz prezentujący informacje takie jak prędkość czy temperatura oleju. Na ekranie widoczny będzie również obraz z kamery cofania i cyfrowa mapa.

Poza tym czołgi są wyposażane tak jak poprzednie wersje Bułata w kamery termowizyjne, układy nawigacji czy też nowoczesne systemy łączności. Przewiduje się, że do tego standardu zostanie zmodernizowana zostanie znaczna liczba czołgów, które trafią do Charkowskich Państwowych Zakładów Pancernych (ChBZ). Wymaga to jednak zwiększenia zamówienia przez ukraiński resort obrony (Testy ogniowe T-64BM2 Bułat, 2021-04-24).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.