Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Bahrajn pozyska radary nadbrzeżne

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 16 lutego 2022

Siły zbrojne Bahrajnu wybrały BATS, belgijską spółkę zależną IAI, na dostawcę zintegrowanego nadbrzeżnego systemu rozpoznawczego. Posłuży on do ochrony wybrzeży i baz wojskowych Bahrajnu. Będzie się składał z radarów i urządzeń optoelektronicznych.

Podstawą nadbrzeżnego systemu rozpoznawczego będą radary rodziny GR12 / Zdjęcie: BATS

Pozyskiwany system umożliwi wykrywanie i śledzenie celów nawodnych na średnim i dalekim dystansie oraz celów znajdujących się na wybrzeżu lub w jego pobliżu. Według komunikatu BATS umowa została podpisana w drugiej połowie 2021, zaś dostawy rozpoczną się w br.

Podstawowym sensorem systemu będą radary sektorowe GR12 (belgijski odpowiednik izraelskiego ELM-2112). Największe możliwości ma wersja GR-12v22, która trafi najprawdopodobniej do Bahrajnu. Umożliwia wykrywanie średniej wielkości okrętów z odległości do 140 km. Łodzie i pojazdy mogą być wykrywane z odległości 44 km, zaś maszerujący człowiek z 22 km. Jest to radar wielowiązkowy z elektronicznym formowaniem wiązki. Charakteryzuje się niską mocą jednostkową, co ogranicza szanse wykrycia radaru i zapewnia wysoką odporność na działąnie środków walki elektronicznej. GR12 może jednocześnie wykrywać i śledzić 500 celów.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.