Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Specjalny nadzór FAA nad produkcją Boeingów 787

Przemysł lotniczy, Służby państwowe, Lotnictwo cywilne, 20 lutego 2022

Szef FAA (Federal Aviation Administration) Steve Dickson poinformował, że Boeing potrzebuje systemowej naprawy procesów produkcyjnych w wytwórni samolotów modelu 787. Do czasu naprawienia sytuacji inspektorzy agencji będą zatwierdzali do dostawy każdy samolot schodzący z linii montażowej. Dickson, który wkrótce opuści swe stanowisko, zamierza przed swym odejściem w maksymalnym stopniu naprawić sytuację w Boeingu, choć zdaje sobie sprawę z tego, że odzyskiwanie zaufania do jakości i stabilności produkcji zależy głównie od samego koncernu.

Montaż komponentów samolotów pasażerskich Boeing 787 ma teraz odbywać się teraz pod ścisłą kontrolą inspektorów FAA / Zdjęcie: Boeing

Dostawy Boeingów 787 zostały wstrzymane w maju 2021 po tym, gdy odkryto, że tytanowe komponenty samolotu zostały niewłaściwie wykonane przez dostawcę. Wcześniej występowały też problemy z zanieczyszczonymi materiałami kompozytowymi i ich klejeniem. Podsumowując sytuację Dickson dodał, że nie sądzi, aby nadzór inspektorów FAA spowolnił produkcję w stosunku do czasów sprzed kryzysu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.