Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na S-70i dla Filipin

Przemysł lotniczy, Transakcje, Lotnictwo wojskowe, 23 lutego 2022

PZL w Mielcu podpisały wczoraj, 22 lutego 2022, kontrakt z filipińskim Departamentem Obrony Narodowej na produkcję 32 dodatkowych wielozadaniowych śmigłowców S-70i Black Hawk dla Hukbong Himpapawid ng Pilipinas (wojsk lotniczych).

Kontrakt zakupu 32 dodatkowych śmigłowców S-70i Black Hawk dla wojsk lotniczych Filipin sygnowali Sekretarz Obrony Narodowej Filipin Delfin N. Lorenzana i Janusz Zakręcki, prezesa, dyrektora naczelnego Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu / Zdjęcie: MO Filipin

Dostarczenie wszystkich 32 śmigłowców do 2026 zwiększy zdolność operacyjną filipińskiego lotnictwa do wykonywania misji poszukiwawczo-ratowniczych, pomocy humanitarnej i niesienia pomocy w przypadku katastrof oraz transportu wojsk w całym kraju.

Wszystkie wiropłaty, w uniwersalnej konfiguracji użytkowej, otrzyma 205. Skrzydło Śmigłowców Taktycznych, stacjonujące w bazie Mactan-Benito Ebuen. Każdy śmigłowiec będzie wyposażony w radar pogodowy, mapę cyfrową, fotele dla żołnierzy w kabinie oraz hak ładunkowy umożliwiający transport ładunku o masie 4082 kg. Piloci i obsługa naziemna przejdą szkolenie zarówno w USA, jak i na Filipinach.

Nasi polscy pracownicy są zobowiązani do zbudowania i dostarczenia kolejnej floty 32 śmigłowców Black Hawk zgodnie z harmonogramem, przy wsparciu, które zapewnia, że te wielozadaniowe statki powietrzne będą chronić i ratować życie, służąc Filipinom przez dziesięciolecia – powiedział Janusz Zakręcki.

W następstwie tajfunu Odette (międzynarodowa nazwa Rai), Hukbong Himpapawid ng Pilipinas pokazały światu, jak ich niedawno nabyta flota śmigłowców Sikorsky S-70i Black Hawk, zaprojektowana i zbudowana zgodnie z najsurowszymi standardami wojskowymi, może szybko i niezawodnie przetransportować personel ratunkowy i dostarczać pomoc humanitarną dla mieszkańców wysp rozsianych na dużym obszarze morskim –dodał Jason Lambert, wiceprezes Sikorsky Global Commercial & Military Systems.

Filipiński kontrakt na 32 śmigłowce to największe pojedyncze zamówienie na śmigłowce S-70i Black Hawk dla PZL w Mielcu od rozpoczęcia ich produkcji w 2009. Kontrakt został podpisany w niecałe dwa miesiące po tym, jak w grudniu 2021 PZL w Mielcu zakończył dostawy 16 śmigłowców S-70i dla 205. Skrzydła Śmigłowców Taktycznych (Filipiny zamówiły 32 S-70i, 2022-01-17).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.