Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przejęcie Aubert & Duval

Transakcje, Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, 24 lutego 2022

Airbus i Safran oraz prywatny fundusz inwestycyjny Tikehau Ace Capital podpisały 22 lutego 2022 porozumienie z górniczo-hutniczą grupą Eramet w sprawie przejęcia jej spółki zależnej Aubert & Duval. Trzej partnerzy zamierzają nabyć 100% udziałów w Aubert & Duval poprzez nową spółkę, która zostanie specjalnie powołana do tej transakcji i w której będą mieć równe prawa własności.

/ Ilustracja: Aubert & Duval

Aubert & Duval to dostawcą istotnych części i materiałów dla wielu branż, zwłaszcza dla przemysłu lotniczego, obronnego i nuklearnego. Notuje roczne przychody rzędu około 500 milionów euro i zatrudnia około 3600 pracowników, głównie we Francji. Spółka ma kompleksowe zdolności produkcyjne w dziedzinie materiałów specjalnych i nadstopów, ponadto rozwija kompetencje w zakresie tytanu, który ma kluczowe znaczenie w zastosowaniach lotniczych i zbrojeniowych oraz transporcie i energetyce.

Przejęcie Aubert & Duval umożliwi Airbusowi i Safranowi zapewnienie stabilności łańcucha dostaw dla siebie i innych klientów oraz rozwój nowych materiałów z myślą o obecnych i przyszłych cywilnych oaz wojskowych programach lotniczych i silnikowych. Przejęcie jest zgodne z inicjatywami podejmowanymi w ostatnich latach na rzecz wsparcia łańcucha dostaw francuskiego przemysłu lotniczego, a w szczególności utworzeniem z pomocą państwa funduszu Ace Aéro Partenaires zarządzanego przez fundusz Tikehau Ace Capital.

Proponowana transakcja podlega konsultacjom z organami przedstawicielskimi pracowników oraz urzędami regulacyjnymi. Jej sfinalizowanie planowane jest na IV kwartał 2022. W związku z tą operacją państwo francuskie ustanowiło specjalną akcję w akcjonariacie Eramet w zakresie pewnych aktywów strategicznych należących do Aubert & Duval. Ta konkretna akcja zostanie zastąpiona podobnym udziałem w Aubert & Duval po zamknięciu transakcji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.