Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosjanie przechwycili 4 Toczki-U

Strategia i polityka, Obrona powietrzna, Konflikty zbrojne, 26 lutego 2022

Obrona powietrzna Donieckiej Republiki Ludowej przechwyciła 4 rakiety balistyczne Toczka-U. Zostały one wystrzelone z terytorium kontrolowanego przez Ukrainę wczoraj, 25 lutego 2022 ok. 5:00. Szczątki dwóch z tych rakiet spadły w rejonie miejscowości Iłowajsk i Amwrosijewka, ok. 20 km od granicy z Rosją.

Szczątki taktycznej rakiety balistycznej Toczka-U, które po przechwyceniu przez obronę powietrzną DNR spadły na zabudowania gospodarcze w Iłowajsku/ Zdjęcie: Sztab Obrony Terytorialnej DNR

Fragmenty rakiet uderzyły w domy mieszkalne, gospodarstwa rolne i samochody. Ich głowice nie wybuchły, więc straty są stosunkowo niewielkie. Nikt nie zginął, ani nie został ranny.

Dwie inne rakiety Toczka-U Ukraińcy wystrzelili w kierunku bazy paliwowej w rejonie kirowskim Doniecka. Rakiety zostały przechwycone przez rosyjską obronę powietrzną. Ich szczątki spadły na domy mieszkalne. Nikomu nic się nie stało.

Bardziej udany atak z użyciem rakiet Toczka-U Ukraińcy przeprowadzili na bazę lotniczą Millerowo koło Rostowa nad Donem. Tam rakiety doleciały do celu. Skala dokonanych przez ich głowice zniszczeń nie jest jednak znana (Ukraiński atak odwetowy, 2022-02-25).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.