Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Przymusowe lądowanie Aeroprakta

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 01 marca 2022

W niedzielę, 27 lutego 2022, w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Woli Rogowskiej w powiecie tarnowskim doszło do przymusowego lądowania ultralekkiego samolotu Aeroprakt-22L2 o znakach rejestracyjnych SP-SAGU, spowodowanego prawdopodobnie awarią silnika.

Jedynym poszkodowanym w wypadku był pilot Aeroprakta / Zdjęcia: Małopolska Policja

Ze względu na podmokłe podłoże samolot skapotował, w wyniku czego uległ uszkodzeniom, a lecący nim 45-letni pilot z województwa śląskiego został zabrany do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Poszkodowany był przytomny i według informacji przekazanych przez policję jego życiu nie groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo.

Na miejscu pojawili się policjanci i strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku i wykonali niezbędne czynności związane z wypadkiem lotniczym, m.in. neutralizując wyciek paliwa. Pilot,posiadający licencję, w chwili wypadku był trzeźwy. O zdarzeniu powiadomiono Komisję Wypadków Lotniczych, a po wykonaniu czynności, samolot przekazano osobom wskazanym przez jego właściciela.

Policja podjęła czynności związane z określeniem czy doszło do naruszenia przepisów. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej.
GaleriaDrukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.