Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pancir-S1 zestrzelił rakietę Toczka-U

Strategia i polityka, Wojska lądowe, Konflikty zbrojne, 02 marca 2022

WSU (Siły Zbrojne Ukrainy) wystrzeliły wczoraj kolejne rakiety balistyczne krótkiego zasięgu na cele w FR. Jedna z nich została skierowana na lotnisko Taganrogu w obwodzie rostowskim. Przechwycił ją i zniszczył rosyjski kompleks Pancir-S1.

Fragment ukraińskiej rakiety Toczka-U, która została trafiona przez rosyjski kompleks Pancir-S1 podczas ataku na lotnisko pod Taganrogiem / Zdjęcie: Twitter

Szczątki trafionej ukraińskiej rakiety spadły na Park 300-lecia sąsiadujący z lotniskiem. Przygotowywany do startu z tego lotniska samolot transportowy WKS FR Ił-76 nie został uszkodzony. Niewielkim uszkodzeniom uległy jedynie kontenery, które czekały na załadunek.

Fragment rakiety balistycznej bliskiego zasięgu Toczka-U, która została zestrzelona nad DNR / Zdjęcie: Twitter

Wczoraj Ukraińcy próbowali atakować rakietami Toczka-U także terytorium separatystycznych republik prorosyjskich w Donbasie. W ciągu ostatniej doby przeprowadzili dwa takie ataki – na cele w rejonie Zurgesa i Dokuczajewska. Przedstawiciele DNR twierdzą, że obie zostały trafione przeciwrakietami, a ich szczątki spadły na tereny poza miastami.

Najbardziej dotąd udany atak rakietowy wojska ukraińskie przeprowadziły na bazę lotniczą Millerowo koło Rostowa nad Donem. Miał tam zostać zniszczony myśliwiec wielozadaniowy Su-30SM.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.