Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa Hyundaia z Miami

Przemysł lotniczy, Lotnictwo cywilne, Nowe technologie, 02 marca 2022

Supernal, oddział Hyundai Motor Company zajmujący się samolotami eVTOL, podpisał wczoraj, 1 marca 2022, wstępną umowę z władzami Miami o wspólnych pracach nad latającymi taksówkami i innymi usługami mobilności powietrznej (AAM). Południowokoreańskie przedsiębiorstwo jest kolejnym, po Archer i Lilium, które zawarło takie porozumienie z tym miastem z Florydy. Miami chce być liderem w implementowaniu nowego typu pojazdów latających i szuka optymalnych rozwiązań.

Wizja samolotu eVTOL Supernal S-A1 w locie nad Miami / Ilustracja: Supernal

W ramach porozumienia Supernal i Miami planują współpracę z organizacjami społecznymi w celu zidentyfikowania luk w istniejącym transporcie, określenia, w jaki sposób AAM może pomóc i, w razie potrzeby, zarekomendowania nowych zasad komunikacji. Umowa obejmuje również wsparcie rozwoju siły roboczej i edukacji, obejmujące rekrutację i inkubację lokalnych talentów. Ważnym tematem ma być integracja AAM z istniejącymi sieciami komunikacyjnymi, takimi jak Metrorail, Metrobus i Metromover.

Hyundai planuje wprowadzenie 5-miejscowego samolotu eVTOL S-A1 do lotów komercyjnych najpóźniej w 2028. Plany Koreańczyków przewidują rozpoczęcie procesu certyfikacji typu przez FAA w 2024. Początkowo loty S-A1 będą odbywać się z jednym pilotem. Później miałyby one być autonomiczne.

S-A1 ma latać z prędkością do 290 km/h. Jego zasięg jest szacowany na 100 km. Samolot powinien operować na wysokości 300-600 metrów. W godzinach szczytu ładowanie akumulatorów S-A1 ma trwać 5-7 minut.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.