Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Szkolenie pilotów w Angoulême

Lotnictwo cywilne, Transport lotniczy, 03 marca 2022

Airbus Flight Academy Europe (AFAE), spółka w 100% należąca do Airbusa, uruchomiła w Angoulême w południowo-zachodniej Francji nowy ośrodek szkolenia kandydatów na pilotów. Podczas inauguracji jego działalności przedstawiciel Airbusa potwierdził, że Volotea, przewoźnik z siedzibą w Barcelonie, jako pierwszy zatrudni absolwentów nowego ośrodka szkoleniowego.

Pierwsi absolwenci ośrodka w Angoulême już wkrótce rozpoczną pracę jako piloci hiszpańskich linii Volotea / Zdjęcie: AFAE

Decyzja Volotei, by przyjąć do pracy 11 świeżo upieczonych pilotów, potwierdza jakość programu szkoleniowego Ab-Initio Airbusa, uruchomionego w 2019. Program daje uczestnikom umiejętności i nastawienie wymagane do stania się pilotem gotowym do pracy. Koncentruje się na rozwoju kluczowych pilotażowych kompetencji technicznych i behawioralnych. Będący obecnie w końcowej fazie szkolenia słuchacze ośrodka dołączą do załóg Volotei i będą latać jako II piloci od kwietnia do maja br.

To ważny dzień dla Volotei, bo pierwszy raz pozyskujemy pilotów-uczniów bezpośrednio z. Cieszymy się, bo wiemy, że program szkolenia stoi na bardzo wysokim poziomie, idealnie dostosowanym do filozofii szkoleniowej Volotea. Nasze linie z roku na rok zwiększa flotę posiadanych Airbusów, więc będziemy potrzebować znacznie więcej pilotów. Mamy nadzieję, że to początek bardzo udanej, długoterminowej współpracy z AFAE, z której usług skorzystało już wielu młodych pilotów – powiedział Carlos Muñoz, prezes linii Volotea.

Dzięki nowemu obiektowi placówka w Angoulême może jednocześnie edukować 200 uczniów-pilotów. Na terenie o powierzchni 4,7 ha znajduje się nowy budynek o powierzchni ok. 3200m², mieszczący 14 sal lekcyjnych i odpraw, halę symulatorów, audytorium i restaurację. Obecnie trwa zwiększanie floty eksploatowanych samolotów szkoleniowych – bardziej oszczędne i cichsze lekkie samoloty Elixir uzupełnią Cirrusy.

Szkolenie w AFAE jest dostępne dla absolwentów szkół średnich z całego świata, którzy ukończyli 18 lat. Po przejściu testów online i na miejscu, kandydaci na pilotów zostaną zakwalifikowani do szkolenia, które obejmie ponad 750 h zajęć na ziemi i 200 h treningu praktycznego (w locie i na symulatorze).


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.