Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

WKS FR utraciły Su-25

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Wypadki, Konflikty zbrojne, 04 marca 2022

Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że WKS FR utraciły nad Ukrainą samolot szturmowy Su-25SM3. Maszyna miała uderzyć w ziemię w efekcie błędu pilota. Do wydarzenia doszło w Donbasie, w rejonie Wołnowachy.

Opublikowane przez MO Ukrainy zdjęcie płonącego wraku rosyjskiego samolotu szturmowego Su-25. Prawdopodobnie jest to dość prymitywne fałszerstwo dokonane na bazie wcześniej znanej fotografii / Ilustracja: MOUOryginalne zdjęcie samolotu szturmowego Su-25 zn. rej. RF-93026 rosyjskich WKS, które utraciły go 4 marca 2022 w czasie walk na Ukrainie / Zdjęcie: Twitter

Według Rosjan, pilotowi udało się katapultować. Przeżył i powrócił już do swej jednostki. Rozbity samolot wchodził w skład 308. oddzielnego pułku lotnictwa szturmowego z siedzibą w Budionnowska na terytorium Stawropola.

Ukraińcy twierdzą, że to oni zestrzelili rosyjski samolot. Na Facebooku Ministerstwa Obrony Ukrainy opublikowano nawet zdjęcie płonącego wraku Su-25. Co ciekawe, podpisanego jako Su-34 – zupełnie inny i większy bombowiec frontowy. Ukraińcy dodali, że trwają poszukiwania jego pilota.

Rosyjscy Internauci zauważyli, że zdjęcie płonącego samolotu jest prawdopodobnie przeróbką graficzną wcześniej publikowanej fotografii rosyjskiego Su-25 zn. rej. RF-93026. Łatwo to ocenić przyglądając się właśnie tym znakom na stateczniku pionowym.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.