Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Testy naziemne B-21

Przemysł lotniczy, Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 06 marca 2022

Darlene Costello, pierwszy zastępca sekretarza US Air Force ds. Zakupów, technologii i logistyki poinformował dziennikarzy, że rozpoczęły się testy naziemne bombowca stealth nowej generacji Northrop Grumman B-21 Raider. Na różnych etapach produkcji znajduje się 6 samolotów tego typu. Oblot prototypu planowany jest na koniec 2022.

Informacje Costello potwierdził prezes Northrop Aeronautics Systems, Tom Jones. Sam Costello stwierdził, że program budowy B-21 postępuje zgodnie z harmonogramem. Nie zgodził się jednak na ujawnienie jego szczegółów.

Wizja bombowca stealth B-21 Raider w hangarze w bazie Ellsworth / Ilustracja: Northrop Grumman

Testy naziemne pierwszego B-21 odbywają się w Air Force Plant 42 w Palmdale w Kalifornii, gdzie Northrop Grumman buduje bombowce. Testowane są systemy elektroniczne i oprogramowanie, w tym układy sterowania. W kolejnej fazie mają rozpocząć się testy napędów.

Przed pierwszym lotem odbędą się kołowania prototypu, najpierw z małą, a później z dużą prędkością. W pierwszym locie B-21 zostanie przebazowany do bazy Edwards. Tam mają być kontynuowane próby w locie.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.