Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rosyjski atak na ukraińskie lotniska

Lotnictwo wojskowe, Strategia i polityka, Konflikty zbrojne, 06 marca 2022

Wczoraj i dziś Rosjanie przeprowadzili kolejne ataki na ukraińskie lotniska, m.in. w Starokonstantinowie i Winnicy (Gawryszówka). Wykorzystali do nich m.in. 6 pociskó samosterujących wystrzelonych z bombowca strategicznego Tu-160. Oba lotniska zostały w ten sposób wyeliminowane z użycia operacyjnego.

Kadr z amatorskiego filmu pokazującego skutki rosyjskiego ataku na lotnisko Gawryszówka pod Winnicą. Rosjanie twierdzą, że było to jedno z lotnisk służących do przekazywania z zagranicy zaopatrzenia dla walczących wojsk ukraińskich / Zdjęcie: Twitter

MO FR stwierdziło, że tylko dziś zestrzelili 3 ukraińskie myśliwce Su-27 i 3 bezzałogowce. Łącznie 5 i 6 marca 2022 mieli wyeliminować 11 ukraińskich samolotów bojowych, 2 śmigłowce i kilka bsl.

Zdaniem Rosjan Ukraińcy ostatecznie utracili nadające się do walki lotnictwo bojowe. Ostrzegli przy okazji, by państwa sąsiadujące z Ukrainą nie próbowały udostępniać jej swych baz i samolotów bojowych. Oznaczałoby to bowiem włączenie się do konfliktu zbrojnego z wszystkimi tego konsekwencjami.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.