Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Sukcesy F-35I

Lotnictwo wojskowe, 07 marca 2022

Jak poinformowały niedawno w mediach społecznościowychChejl ha-Awir (izraelskie wojska lotnicze), w marcu 2021 należące do nich wielozadaniowe samoloty bojowe F-35I Adir, przechwyciły i zestrzeliły dwa irańskie bezzałogowe statki latające, zmierzające w kierunku terytorium Izraela.

W marcu 2021 F-35I zanotowały na swoim koncie pierwsze zestrzelenia. Skalę sukcesu umniejsza fakt, że były to tylko bezzałogowce / Zdjęcie: MO Izraela

Przechwycenie zostało przeprowadzone zanim bezzałogowce wleciały w przestrzeń powietrzną Izraela. Wojsko podaje, że operację zrealizowano we współpracy z sąsiednimi krajami. Irańskie bsl zostały wykryte i śledzone przez cały czas przez jednostki naziemne (Kolejne 3 F-35I w Izraelu, 2021-09-27).

Według mediów izraelskich trzeci bezzałogowiec został unieszkodliwiony przy pomocy środków walki elektronicznej. Wszystkie przewoziły broń, a ich celem była Strefa Gazy. Zdaniem niektórych analityków była to próba uruchomienia stałego kanału przerzutu uzbrojenia dla bojowników organizacji Hamas.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.