Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Zgoda na nowy terminal w Groznym

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, 07 marca 2022

Glawgosekspertiza FR wydała zgodę na budowę nowego kompleksu terminali pasażerskich w zachodniej części obszaru Portu Lotniczego Grozny (Północny). Zgodnie z dokumentacją projektową ich powierzchnia ma wynieść ponad 40 tys. m2. Przepustowość terminali jest planowana na tysiąc pasażerów na godzinę, w tym 600 w ramach przewozów krajowych, a 400 na trasach międzynarodowych.

Wizja nowego kompleksu terminali pasażerskich w zachodniej części Portu Lotniczego Grozny (Północny), których budowa ma się wkrótce rozpocząć / Ilustracja: aviation21

Nowe terminale mają obsługiwać 1 mln 181 tys. pasażerów rocznie. W ramach kompleksu planowane jest zbudowanie układu jezdni i parkingów dla samochodów. Przebudowa lotniska Grozny (Północny) realizowana jest w ramach federalnego programu Rozwój systemu transportowego oraz Kompleksowego planu modernizacji i rozbudowy głównej infrastruktury Federacji Rosyjskiej na okres do 2024.

Międzynarodowy Port Lotniczy Grozny znajduje się w północnej części stolicy Republiki Czeczeńskiej, 6 km od centrum miasta. Jego pas startowy ma długość 2500 m. Pozwala to na lądowania samolotów pasażerskich i cargo średniej wielkości, w tym Boeingów 737 i Airbus A320.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.