Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

100 robotów do Afganistanu

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 16 listopada 2009

Brytyjska QinetiQ poinformowała o zawarciu z ministerstwem obrony umowy o zakupie 100 małych robotów sapersko-rozpoznawczych Dragon Runner. Będą one wykorzystywane głównie do unieszkodliwiania pułapek minowych w Afganistanie.

Robot ma długość 23 i szerokość 20 cm. Masa, w zależności od konfiguracji urządzenia, wynosi od 10 do 20 kg. Robot jest przenoszony w plecaku, w którym zainstalowano również urządzenia łączności, również dla przekazywania obrazów video, oraz panel sterowania / Zdjęcie: QinetiQ

Dragon Runner powstał w USA, w ramach finansowanego przez Pentagon projektu badawczego Carnegie Mellon University. Celem było uzyskanie bardzo lekkiego, przenośnego robota, zdolnego do zadań rozpoznawczych.

Prototyp został udoskonalony przez spółkę Automatika, założoną przez absolwentów uniwersytetu. Przedsiębiorstwo rozpoczęło później produkcje urządzeń. Niedawno zostało wykupione przez amerykański oddział QinetiQ. Dzięki temu Brytyjczycy zyskali udaną i sprawdzoną już w działaniach przeciwpartyzanckich konstrukcję.

Zamówienie ministerstwa obrony dotyczy ok. 100 robotów w konfiguracji z ramieniem manipulatora dla dokładnego rozpoznania i - ewentualnie - unieszkodliwienia improwizowanych ładunków wybuchowych, głównej przyczyny strat w Afganistanie.

Wraz z pakietem części zamiennych i usług serwisowych kontrakt ma wartość 12 mln GBP.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.