Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

BAE Systems przejęło BISim

Transakcje, Symulatory, 08 marca 2022

Wczoraj, 7 marca 2022, BAE Systems ogłosiło zakończenie procesu przejęcia oddziału Bohemia Interactive Simulations (BISim) za 200 mln USD (902,3 mln zł). BISim stało się spółką zależną koncernu rozszerzając jego portfolio o oprogramowanie symulatorów na potrzeby sektora obronnego i cywilnego.

Jednym ze sztandarowych produktów BISim są symulatory Virtual Battlespace System / Ilustracja: BISim

Współpraca obu podmiotów rozpoczęła się w 2019. Wspólnie realizowały zamówienie na centrum szkoleniowe dla amerykańskiej piechoty morskiej (US Marine Corps War Gaming and Analysis Center) i rozwijały projekt Joint All Domain Operations System of Systems. Wraz z przejęciem BISim zostanie włączone do działu BAE Systems Intelligence & Security. Pozwoli to lepiej zintegrować działania na potrzeby sił zbrojnych USA i państw sojuszniczych.

Przejęcie BISim wpisuje się w trendy na globalnym rynku wojskowych systemów szkoleniowych i symulacyjnych wraz z usługami towarzyszącymi. Rynek ten wciąż rośnie, zaś jego wartość wkrótce przekroczy 11 mld USD (49,63 mld zł). Zaletą symulatorów są znacznie niższe koszty szkolenia, brak zużycia sprzętu wojskowego i możliwość odgrywania różnych scenariuszy, trudnych do zrealizowania na poligonie (BAE Systems chce przejąć BISim, 2021-11-15).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.