Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Heli-Expo 2022: H135 dla STAT

Imprezy branżowe, Służby państwowe, Przemysł lotniczy, 10 marca 2022

Podczas trwającej w Dallas wystawy Heli-Expo 2022 towarzystwo STAT MedEvac zobowiązało się do zamówienia 10 nowych Airbusów H135 w celu unowocześnienia floty wiropłatów medycznych.

Jeden z EC135T3 eksploatowanych przez STAT MedEvac / Zdjęcie: Airbus

STAT MedEvac jest największą organizacją non-profit zajmującą się lotniczym transportem medycznym na wschodnim wybrzeżu USA. Ma siedzibę w Pensylwanii i podlega pod Centrum Medycyny Ratunkowej zachodniej Pensylwanii.

Flota śmigłowców STAT MedEvac składa się z H135 i H145, które stacjonują w 18 bazach. Towarzystwo eksploatuje je od rozpoczęcia działalności w 1985, jako pierwsze w Ameryce Północnej wdrożyło EC135 w wersji medycznej (w 1997) i jako pierwsze wśród amerykańskich służb ratownictwa śmigłowcowego (HEMS) certyfikowało EC135 do lotów z jednym pilotem w warunkach IFR. Ponadto STAT MedEvac zostało pierwszym nabywcą H135 w Ameryce Północnej i pierwszym nabywcą H135 wyposażonej w Helionix w 2019.

Od początku działalności użytkujemy produkty Airbusa i nie wyobrażamy sobie funkcjonowania w inny sposób. Jesteśmy kluczowym użytkownikiem H135 od momentu wprowadzenia tego śmigłowca na rynek północnoamerykański. Dzięki modernizacjom i stałemu rozwojowi H135 wciąż spełnia nasze wymagania. Zapewnia przewożonym pacjentom wysokiej jakości opiekę w najbezpieczniejszy i najbardziej efektywny sposób. Dlatego cieszy nas perspektywa pozyskania 10 nowych maszyn tego typu – powiedział Jim Houser, dyrektor generalny STAT Medevac.

STAT MedEvac przyczyniło się do sukcesu H135 na rynku medycyny lotniczej. Jesteśmy dumni ze wspierania misji ratujących życie, które jego partner wykonuje każdego dnia. Dzięki najnowszemu wariantowi tej sprawdzonej konstrukcji, Airbus pokazuje, iż potrafi zaspokajać zmieniające się potrzeby klientów HEMS, przekazując im śmigłowce działające jak latające szpitale […]. Dziękuję zespołowi STAT Medevac za zaufanie do Airbusa i pracę, którą wykonuje – podkreślił Romain Trapp, prezes Airbus Helicopters, Inc. – szef regionu Ameryki Północnej.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.