Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

USMC inwestuje w system szkolenia

Transakcje, Symulatory, 12 marca 2022

USMC podpisał kolejną umowę z Saab na dostawy systemu szkolenia Force on Force Training Systems - Next (FoFTS-Next). Zwiększa ona wartość zamówienia z 54 mln USD (236 mln zł) do 122 mln USD (533 mln zł). Najnowsza umowa zawiera także opcje, które mogą opiewać na dodatkowe 126 mln USD (550,5 mln zł).USMC zamierza pozyskać 10 batalionowych zestawów FoFTS-Next / Zdjęcie: USMC

Amerykańscy Marines odbiorą systemy FoFTS-Next składające się z laserowych symulatorów strzelań i sensorów wykrywających trafienie wiązką laserową. Będą przeznaczone dla żołnierzy i do montażu na pojazdach. Umożliwią realistyczne szkolenie i odgrywanie różnych scenariuszy ograniczając jednocześnie zużycie broni i amunicji. Saab wraz z FoFTS-Next zapewni także wsparcie logistyczne, obsługę techniczną i wyposażenie wsparcia procesu szkolenia.

Pozyskanych ma zostać łącznie do 10 batalionowych zestawów FoFTS-Next.Zbudowana zostanie też niezbędna infrastruktura wsparcia w bazach USMC w Kalifornii, Karolinie Północnej, Virginii, Japonii, na Guam i Hawajach. FoFTS-Next ma być interoperacyjny z innymi symulatorami laserowymi używanymi w ponad 30 państwach NATO i sojuszniczych (Kontrakty na systemy szkoleniowe Saab, 2021-07-01).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.