Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

A-Technics obsłuży Airbusy i Boeingi w Rosji

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, Służby państwowe, 18 marca 2022

Wchodzące w skład Grupy Aeroflot przedsiębiorstwo A-Technics przeszło audyt rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Lotniczego (Rosawiacji) dla rozszerzenia certyfikatu FAR-285 na obsługę techniczną samolotów Airbusa i Boeinga. Uzyskanie rozszerzonego certyfikatu pozwala na wykonywanie obsługi operacyjnej i okresowej samolotów produkcji zachodniej zarejestrowanych w rosyjskim rejestrze oraz utrzymanie zdatności do lotu całej floty linii lotniczych Grupy Aeroflot. Chodzi m.in. o samoloty Boeing 737NG, 777 i 747-400 oraz Airbus A320 i A350. Przedsiębiorstwo posiada kompleksy hangarów na lotniskach Szeremietiewo i Orenburg, a także stacje liniowe w Biełgorodzie, Krasnojarsku, Niżnym Nowogrodzie, Saratowie, Stawropolu, Uljanowsku i Woroneżu.

Zdjęcie: A-Technics

W ramach wymagań FAR-285 A-Technics od 2018 zapewnia wsparcie techniczne samolotów Superjet 100, utrzymując ich bezpieczną eksploatację. Posiada do tego odpowiednio wykwalifikowany personel, doświadczenie, znajomość technologii i niezbędny sprzęt. Teraz na tej podstawie ma rozszerzyć zakres działalności.

A-Technics jest jednym z największych dostawców usług serwisowych i napraw samolotów w Rosji i krajach WNP. To jedyna organizacja w FR mająca kompetencje w zakresie wykonywania poważnych przeglądów samolotów Boeing 747 i 777, a także okresowych przeglądów Airbusów A350. W grudniu 2021 przedsiębiorstwo przeszło audyt Bermudzkiego Urzędu Lotniczego (BCAA), otrzymując ocenę serwisową 1B-check dla samolotów Airbus A350.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.