Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Pierwsze Mercedesy dla Australii

Przemysł zbrojeniowy, Wojska lądowe, 19 listopada 2009

W zakładach w austriackim Grazu odbyła się ceremonia przekazania przedstawicielom Australii pierwszych 11 prototypów samochodów terenowych Mercedes-Benz G-Klasse. Dostawy łącznie 1200 pojazdów zakończą się w 2014.

Podstawowe modele Mercedesów, przekazanych w Grazu przedstawicielom australijskich wojsk lądowych. Australijczycy mają bogate doświadczenie w wykorzystywaniu pojazdów tego typu. Służą u nich starsze wersje G-Klasse, zakupione jeszcze pod marką Puch G / Zdjęcie: Mercedes-Benz

Zakup 1200 samochodów terenowych w wersjach 4x4 i 6x6, modelu podstawowego i pod zabudowy specjalne, jest częścią programu Land 121, zwanego również Project Overlander, którego celem jest wymiana sprzętu samochodowego australijskich wojsk lądowych.

Umowa w tej sprawie została podpisana w listopadzie 2008 (zobacz: Mercedesy dla Australii). Jej wartość wynosi ok. 350 mln AUD, czyli 320 mln USD, przy czym zabudowy specjalne (m.in. sanitarne, dowodzenia i transportowe) powstaną w australijskiej spółce G.H. Varley w Newcastle.

Dzisiaj przedstawiciele Mercedes-Benz poinformowali, że 29 października w zakładach w Grazu odbyła się uroczystość odebrania przez stronę australijską, reprezentowaną przez brygadiera Davida O'Briana, pierwszych 11 wozów, prototypy modeli, zamówionych przez wojska lądowe. Są to samochody pasażerskie 4x4 różnych odmian oraz pod zabudowy specjalne, w wersjach 4x4 i 6x6, z różnej wielkości kabinami pasażerskimi. Dodatkowo Mercedes dostarczył model rozpoznawczy.

Samochody są montowane ręcznie - podobnie jak wszystkie terenowe G-Klasse - w dawnych zakładach Steyr-Daimler-Puch. Obecnie, po rozpadzie tego przedsiębiorstwa w 1990, należą one do Magna Steyr, największego na świecie finalnego podwykonawcy dla europejskich i amerykańskich koncernów motoryzacyjnych. Umowa z Daimler AG, dotycząca montażu Mercedesów G-Klasse, została niedawno przedłużona do 2015.


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.