Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Centrum Operacji Morskich dla Kataru

Transakcje, Marynarka wojenna, 23 marca 2022

Bahriyah Al-Amiriyah Al-Qatariyah (marynarka wojenna Kataru) w czasie wystawy DIMDEX podpisała umowę z Leonardo związaną z zaprojektowaniem i budową Centrum Operacji Morskich (NOC, Naval Operation Centre). Nowa infrastruktura posłuży do koordynowania operacji na morzu.

NOC przyczyni się do integracji rodzajów sił zbrojnych i państwowych agencji w działaniach na morzu / Zdjęcie: MO Kataru

Dzięki NOC ułatwione będzie monitorowanie i kontrolowanie wód terytorialnych Kataru, wyłącznej strefy ekonomicznej i wód przyległych. Zwiększone zostaną także możliwości współpracy z krajowymi agencjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo morskie.

Technologie zastosowane w Centrum mają zapewnić zdolności dowodzenia, kierowania i koordynacji działań Al-Quwwat Al-Musallahah Al-Qatariyyah (sił zbrojnych Kataru) na morzu. Pozwolą w pełni zintegrować komponent morski, powietrzny i wszystkie rozmieszczone sensory. Wpłynie to na zwiększenie poziomu świadomości sytuacyjnej i optymalizację procesu decyzyjnego w różnych scenariuszach działań morskich (Katar odebrał okręt szkolny, 2022-02-26, Katar odebrał korwetę Al Zubarah, 2021-10-29).

 


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.