Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Test rakiety Hwasong-17

Strategia i polityka, Przemysł zbrojeniowy, 26 marca 2022

24 marca 2022 KRLD przeprowadziła test strategicznej rakiety balistycznej Hwasong 17. Została ona wystrzelona z mobilnej, 11-osiowej wyrzutni umieszczonej na terenie portu lotniczego w Pjongjangu. Rakieta wzniosła się na wysokość 6248,5 km i wpadła do morza w odległości 1090 km od miejsca startu. Lot trwał 4052 s.

Efektowne ujęcie startującej do testowego lotu strategicznej rakiety balistycznej Hwasong-17 / Zdjęcie: KCNA

W oficjalnym komunikacie Koreańczycy ocenili, że test zakończył się powodzeniem. Rakieta poleciała dokładnie zgodnie z planem. Bezpośrednim obserwatorem testu był przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un.

Test przeprowadzono w sposób bezpieczny dla żeglugi i państw sąsiadujących z KRLD. Rakieta leciała po bardzo stromym torze. Można oszacować, że jeśli wystartowałaby pod optymalnym kątem, jej zasięg wyniósłby 15 tys. km. To oznacza, że Hwasong-17 może atakować cele na całym terytorium USA.

Hwasong-17 to wersja rozwojowa rakiety Hwasong-15. To dwustopniowa rakieta balistyczna z silnikami na paliwo ciekłe. Szacuje się, że może przenosić głowice bojowe ważące 2-3,5 t. Mogą to być zapewne także głowice nuklearne.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.