Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Rozpoznawczy LVSS ADA C-UAS

Przemysł zbrojeniowy, Walka elektroniczna, 29 marca 2022

Teledyne FLIR Defense opracowało nową wersję systemu rozpoznawczego Lightweight Vehicle Surveillance System Air Domain Awareness Counter-unmanned Aerial System (LVSS ADA C-UAS). Jest on skonfigurowany do wykrywania niewielkich bezzałogowców. Sensory systemu LVSS ADA C-UAS umożliwiają m.in. wykrywanie i śledzenie rojów bsl / Zdjęcie: Teledyne

W skład LVSS ADA C-UAS wchodzi trójwspółrzędny radar, kamera dzienna i pracująca w podczerwieni, układ rozpoznania radiowego i inne elementy. Za pomocą systemu możliwe jest wykrywanie celów, ich rozpoznanie, identyfikacja, śledzenie, wczesne ostrzeganie, alarmowanie. Możliwe jest wykrywanie m.in. rojów bsl dzięki możliwościom radaru R20SS-3D do jednoczesnego śledzenia ponad 500 obiektów. Z kolei sensory optoelektroniczne w głowicy TacFLIR-380HD służą do identyfikacji wykrytych celów.

LVSS ADA C-UAS dzięki zastosowanym podsystemom może niekinetycznie przeciwdziałać bsl, zaś jego praca jest możliwa zarówno w czasie jazdy jak i postoju pojazdu, na którym jest zamontowany. Zintegrowany jest on z systemem dowodzenia i kierowania Cameleon V5 łączącym sensory, funkcje urządzeń i systemy łączności. Masa kompletnego systemu wraz z nosicielem w postaci półciężarówki Ford F-250 Standard Truck to ok. 3,5 t.

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.