Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Umowa Moskwy z Wołga-Dniepr

Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, Transakcje, 03 kwietnia 2022

Moskwa zawarła porozumienie z Grupą Wołga-Dniepr. Ma ono zapewnić stabilne i szybkie zaopatrzenie Centralnego Węzła Transportowego w niezbędne towary – leki, wyroby medyczne i materiały eksploatacyjne, produkty spożywcze, urządzenia informatyczne i komunikacyjne, towary konsumpcyjne, a także sprzęt i komponenty dla moskiewskich przedsiębiorstw. Umowę podpisał burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin i prezes linii Wołga-Dniepr Aleksiej Isaikin.

Burmistrz Moskwy Siergiej Sobianin (z prawej) i prezes linii Wołga-Dniepr Aleksiej Isaikin po podpisaniu porozumienia / Zdjęcie: Służba prasowa burmistrza Moskwy

- Tworzymy nowy korytarz logistyczny z tak dużymi krajami, jak Chiny i Indie – ocenił Sobianin. Według niego transport lotniczy znacznie skróci czas dostawy towarów i otworzy nowe możliwości, a także zapewni rosyjskim eksporterom dobre możliwości dostarczania swoich produktów. Miasto ma pomóc liniom w szybkim uzyskaniu niezbędnych zezwoleń na loty międzynarodowe i uproszczoną odprawę celną towarów. Burmistrz Moskwy zaznaczył, że Wołga-Dniepr będzie się również zajmować transportem krajowym, m.in. dla realizacji zamówień z dalekiej północy.

Wartość zamówienia transportowego Moskwy wyniesie ok. 9,5 mld jenów. Do końca roku planuje się dostarczenie samolotami Wołga-Dniepr do stolicy Rosji ok. 20 000 ton ładunków krytycznych. Umowa obowiązuje do końca 2022. W razie potrzeby może zostać przedłużona na kolejne lata.

Umowa jest próbą wsparcia Grupy Wołga-Dniepr. W marcu linie cargo AirBridgeCargo i Atran, które są jej częścią, zawiesiły wszystkie loty wskutek antyrosyjskich sankcji. Używały bowiem wyłącznie samolotów Boeinga objętych sankcjami związanymi z atakiem Rosji na Ukrainę. Linie macierzyste grupy, Wołga-Dniepr, kontynuują transport z użyciem samolotów An-124-100/150 i Ił-76TD-90WD. Kilka z nich zostało jednak zatrzymanych poza granicami Federacji Rosyjskiej, w tym w Toronto.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.