Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Prezentacja radaru AMMR

Przemysł zbrojeniowy, Obrona powietrzna, 04 kwietnia 2022

Niemiecki przemysł opracował stację radiolokacyjną Oerlikon AESA Multi-Mission Radar (AMMR). Ma ona wchodzić w skład systemów przeciwlotniczych krótkiego i bardzo krótkiego zasięgu. Producent deklaruje gotowość do rozpoczęcia produkcji seryjnej.

Radar AMMR może występować w odmianie stacjonarnej i mobilnej / Zdjęcie: Rheinmetall

Stacja Oerlikon AMMR jest przeznaczona do wykrywania, rozpoznania i śledzenia niewielkich obiektów w przestrzeni powietrznej. Zaliczają się do nich bsl klasy mikro i mini, pociski rakietowe, pociski artyleryjskie i granaty moździerzowe rażące cel się pod dużym kątem. Radar pracuje w paśmie S. Może wykrywać wiele obiektów jednocześnie i być zintegrowany z różnymi nośnikami. Przewidziano możliwość pracy radaru stacjonarnie w i czasie ruchu. Według producenta radar wyposażono w środki zwiększające odporność na działanie systemów walki elektroniczne i zakłócenia.

Za zasadniczą część prac nad radarem AMMR odpowiadał rzymski oddział Rheinmetall Italia. Radar został po raz pierwszy zaprezentowany w lutym br. w czasie dnia otwartego. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich rodzajów sił zbrojnych Włoch, Segretariato Generale della Difesa (Sekretariatu Generalnego Obrony), Polizia di Stato (Policji Państwowej) i Presidenza del Consiglio dei ministri (Prezydencji Rady Ministrów).

 


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.