Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

IWI zaprezentowało karabin Ace Sniper

Imprezy branżowe, Przemysł zbrojeniowy, 06 kwietnia 2022

Podczas targów FIDAE 2022 w Santiago w Chile izraelskie przedsiębiorstwo Israel Weapon Industries (IWI) prezentuje nową broń rodziny ACE – półautomatyczny karabin wyborowy Ace Sniper strzelający amunicją kal. 7,62x51 mm NATO. Umożliwia on prowadzenie celnego ognia na dużym dystansie w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Półautomatyczny Ace Sniper jest wyposażony w lufę o długości 23 cali i zasilany z 20-nabojowych magazynków / Zdjęcie: IWI

Karabin Ace Sniper charakteryzuje się wysoką ergonomią i może być dostosowywany do potrzeb użytkownika. Wyposażony jest w składaną kolbę z podpórką policzkową. Lufa karabinu o długości 23 cali i skokiem gwintu 1:9,5 mm jest kuta a jej przewód chromowany. Takie rozwiązania zwiększają celność i żywotność broni. Na końcu lufy znajduje się hamulec wylotowy ograniczający odrzut.

Spust karabinu jest dwustopniowy i pozwala dostosować naciąg do preferencji strzelca. Karabin wyposażono w szynę Picatinny o długości 460 mm, system blokady M-Lock i składany dwójnóg. Możliwy jest montaż na karabinie każdej dostępnej lunety celowniczej do strzelania na średnim i dalekim dystansie. 20-nabojowy magazynek zasilający Ace Sniper spełnia wymogi MIL-STD (IWI zaprezentuje ACE-N 52, 2021-10-13).


Powiązane wiadomości


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.