Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kompozyty Hexcel dla Archera

Nowe technologie, Przemysł lotniczy, Transakcje, 09 kwietnia 2022

Hexcel zawarł 7 kwietnia 2022 wstępna umowę z Archer Aviation na dostawę materiałów kompozytowych do samolotów eVTOL. Docelowy samolot Archera znajduje się jeszcze w fazie projektowania. Przedsiębiorstwo ma go zaprezentować do końca bieżącego roku.

Struktura kadłuba samolotu eVTOL Archer Aviation Maker / Ilustracja: Archer Aviation

Hexcel dostarcza włókna węglowe, przekładki i inne materiały kompozytowe głównym producentom lotniczym, a także kosmicznym i zbrojeniowym. Archerowi ma dostarczać przede wszystkim preimpregnaty z włókna węglowego i żywicy, potrzebne do produkcji części kompozytowych. Kalifornijski start-up liczy także na doświadczenie Hexcela w zakresie certyfikacji konstrukcji lotniczych przez FAA.

Dwumiejscowy demonstrator technologii Archer Aviation eVTOL Maker wykonał pierwszy lot w zawisie w grudniu 2021. Później rozpoczęły się jego testy w locie. Uruchomienie usług komercyjnych z 4-miejscowym modelem produkcyjnym jest planowane na koniec 2024. Pod koniec 2021 Archer uzyskał od FAA specjalne świadectwo zdatności do lotu w kategorii eksperymentalnej dla Makera. Nastąpiło to po kilkutygodniowych testach naziemnych, które obejmowały weryfikację systemów sterowania i napędu oraz próby obciążeniowe.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.