Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nieudana próba Agni II

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 24 listopada 2009

Przeprowadzona w nocy próba indyjskiej rakiety balistycznej Agni II zakończyła się niepowodzeniem.

Była to pierwsza nocna próba wystrzelenia rakiety Agni II. Rakieta wystartowała ok. 19:50 z poligonu na wyspie Wheeler w dystrykcie Bhadrak. Pierwszy stopień pracował bez zarzutu, drugi stopień oddzielił się prawidłowo, ale krótko po tym zaczął coraz bardziej odchylać się od zadanej trajektorii. Nie wiadomo co było przyczyną niepowodzenia próby.

Pierwotnie próba była planowana na pierwszy tydzień listopada. Jednak z powodu problemów z instalacją pneumatyczną została odłożona. Nocny lot rakiety był obserwowany przez zwielokrotniony system telemetryczny, obejmujący radary naziemne i nawodne oraz systemy elektrooptyczne.

Rakieta balistyczna Agni II jest rozwijana przez Advanced Systems Laboratory DRDO i prywatną spółkę Bharat Dynamics z Hyderabadu. Ma zasięg ok. 2 km (Agni I - 700 km, Agni III - 3500 km), może przenosić zarówno konwencjonalne, jak i atomowe głowice bojowe. Dotychczasowe próby rakiety były udane.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.