Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Proton wyniósł satelitę W-7

Astronautyka, 24 listopada 2009

Rakieta nośna Proton-M z modułem Briz-M wyniosła na orbitę okołoziemską francuskiego satelitę telekomunikacyjnego W-7.

Zestaw, składający się z rakiety nośnej Proton-M ze stopniem przyspieszającym Briz-M i satelity Eutelsat W-7, wystartował o 15:19 czasu polskiego z 39. platformy kosmodromu Bajkonur w Kazachstanie. Na trajektorii suborbitalnej o nachyleniu 51,5o Briz-M z W-7 oddzieliły się od nosiciela. Po kolejnych 9 godzinach i pięciu włączeniach silnika zespół ma osiągnąć orbitę geostacjonarną 36o długości wschodniej, odległą od Ziemi o ok. 36 tys. km.

Satelita W-7 został zbudowany przez koncern Thales Alenia Space na bazie platformy Spacebus 4000 C4. Jest przeznaczony do transmisji radiowej i telewizyjnej nad obszarami Europy, Afryki i Azji Centralnej z wykorzystaniem 70 transponderów zakresu Ku pracujących w 5 wiązkach (dwie z nich będą dostępne w Polsce). Ma rozpocząć komercyjną eksploatację w styczniu 2010 i funkcjonować przez 15 lat. Będzie satelitą Eutelsat o największych możliwościach. Zastąpi satelitę Eutelsat Sesat 1.

Proton-M i Briz-M są produkowane przez GKNPD im. Chruniczewa.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.