Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Współpraca Wisk Aero ze Skyports

Nowe technologie, Transport lotniczy, 16 kwietnia 2022

Wisk Aero z siedzibą w Kalifornii we współpracy z Skyports rozwija plany dotyczące w pełni autonomicznych usług transportu lotniczego eVTOL. 12 kwietnia 2022 przedsiębiorstwa opublikowały projekt koncepcji operacji (ConOps). Według nich jest to pierwszy taki dokument. Określa on, w jaki sposób można zintegrować autonomiczne samoloty z vertiportami oraz jak będą one współdziałać dostawcami usług miejskiej mobilności lotniczej (PSU, providers of services for urban air mobility).

Vertiporty, opracowane przez takie przedsiębiorstwa jak Skyports, będą wykorzystywane do obsługi taksówek latających eVTOL. Mogą to być w pełni autonomiczne samoloty, takie jak ten opracowany przez Wisk Aero / Zdjęcie: Skyports

W ciągu kilku ostatnich lat Wisk Aero testował w locie dwumiejscowy autonomiczny pojazd eVTOL Cora. Loty odbywały się w USA i Nowej Zelandii. Demonstratory samolotu wykonały ich łącznie 1550. Teraz przedsiębiorstwo pracuje nad większym samolotem eVTOL, który ma być produkowany seryjnie. Na razie nie są znane jakiekolwiek szczegóły dotyczące jego specyfikacji.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.