Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Rozbił się przeciwpożarowy Ka-32T

Lotnictwo cywilne, 24 listopada 2009

Wczoraj do jeziora Yeongam w Korei Południowej spadł śmigłowiec przeciwpożarowy Ka-32T. Zginęły 3 osoby znajdujące się na jego pokładzie.

Operatorem śmigłowca był Yeongam Forest Aviation Headquarters. Ka-32T (HL94.) wystartował wczoraj o 10:30. Jego wrak znaleziono o 14:25 w jeziorze Yeongam w South Jeolla, ok. 380 km na południe od Seulu. Wrak był przechylony o 70o i tylko belka ogonowa wystawała nad wodę.

Do katastrofy doszło ok. 13:00. Prawdopodobnie przy szkoleniu w tankowaniu wody z jeziora do zbiornika śmigłowca. Być może do katastrofy przyczynił się silny wiatr wiejący w tym czasie w okolicy.

W katastrofie zginęły 3 osoby: 52-letni dowódca Park i jego dwóch zastępców, 46-letni Lee i 44-letni także Lee.

Rosyjskie śmigłowce Ka-32T weszły do służby w koreańskim lotnictwie przeciwpożarowym w 1994. Było ich pierwotnie 16. Do poprzedniej katastrofy śmigłowca tego typu doszło w 2001 podczas gaszenia pożaru w rejonie Andong w North Gyeongsang.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2019 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.