Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Tecnam Sierra rozbił się w Turcji

Wypadki, Lotnictwo cywilne, 26 kwietnia 2022

Wczoraj samolot Tecnam Sierra wykonywał lot szkoleniowy po starcie z pasa nr 27 lotniska Bursa Yunuseli. Na jego pokładzie znajdowały się 2 osoby – instruktor i uczeń. W końcowej fazie lotu, ok. 15:05 załoga straciła panowanie nad samolotem, który spadł między domy w Sarıgül Sokak w Bursie w dystrykcie Osmangazi. Wrak spłonął.

Miejsce katastrofy samolotu Tecnam Sierra, który spadł na ulicę dzielnicy mieszkaniowej miasta Bursa. Wrak całkowicie spłonął / Zdjęcie: Twitter – autor nieznany

Gdy na miejsce wypadku dotarli ratownicy okazało się, że lecący samolotem zginęli na miejscu. Na ziemi nikomu nic się nie stało. Uszkodzonych zostało kilka budynków i samochodów.

Ofiary katastrofy to instruktor-pilot Furkan Ökten i uczeń-pilot Murat Avşar.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Według niektórych źródeł, pilot wracając na lotnisko zgłaszał awarię techniczną. Inne źródła mówią, że uczeń ćwiczył lądowanie z wyłączonym silnikiem i na wysokości ok. 500 m doprowadził do przeciągnięcia.

Rozbity samolot to jednosilnikowy dolnopłat Tecnam P2002JF Sierra, zn. rej. TC-UPT, nr ser. 037. Należał do YBS Aviation, która organizuje loty szkoleniowe z lotniska Yunuseli.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.