Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Pierwsza linia konwersji BCF z ChRL

Przemysł lotniczy, Transport lotniczy, Lotnictwo cywilne, 26 kwietnia 2022

Amerykański Boeing i chińska Guangzhou Aircraft Maintenance Engineering Company (GAMECO) ogłosiły oficjalne otwarcie pierwszej w ChRL linii konwersji modelu 767-300 na wersję cargo – Boeing Converted Freighter (BCF). Zakłady znajdują się w Kantonie. W ramach uroczystości rozpoczęto wycinanie miejsca na drzwi ładunkowe w kadłubie pierwszego przebudowywanego samolotu.

Uroczystość otwarcia przez Boeinga i GAMECO pierwszej w ChRL linii konwersji modelu 767-300 na wersję BCF połączono z wycięciem miejsca na drzwi ładunkowe w kadłubie pierwszego przebudowywanego samolotu / Zdjęcie: GAMECO

Zakłady w Kantonie są pierwszymi z dwóch miejsc konwersji samolotów pasażerskich na frachtowce 767-300BCF, które GAMECO zamierza uruchomić do końca roku w Chinach. Będą tam również konwertowane samoloty 737-800BCF. Boeing dysponuje zamówieniami na ponad 100 przekonwertowanych frachtowców. Koncern przewiduje, że w ciągu najbliższych 20 lat potrzebne będzie aż 1720 konwersji, w tym w rejonie Azji i Pacyfiku 505.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.