Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Cessna 210 z narkotykami w Ekwadorze

Służby państwowe, Lotnictwo wojskowe, 27 kwietnia 2022

24 kwietnia 2022 w rejonie Chandui w Santa Elena w Ekwadorze lokalni funkcjonariusze organów ścigania zatrzymali przygotowywany do przewozu narkotyków samolot Cessna 210RG. Znaleziono ich 223 kg. Samolot, używany do przemytu przez mafię narkotykową, nosił fałszywy numer rejestracyjny N1997D.

Zdjęcie samolotu mafii narkotykowej Cessna 210 podczas obsługi na tajnym pasie startowym, wykonane w nocy przez czujnik samolotu patrolowego Super Tucano / Zdjęcie: FAE

Samolot został wykryty przez wykonującą nocny lot patrolowy parę EMB-314 Super Tucano. Był właśnie przygotowywany do startu z tajnego pasa startowego. Wcześniej samolot został namierzony przez naziemne radary kontrolujące przestrzeń powietrzną nad Ekwadorem. W operacji wykrycia tajnego lądowiska uczestniczył także śmigłowiec H145.

Ten samolot już za dnia. Widoczny fragment improwizowanego pasa startowego o długości 500 m / Zdjęcie: FAE

Super Tucano i H145 patrolowały obszar nad lądowiskiem, dopóki nie przybyły na nie siły lądowe. Żołnierze i funkcjonariusze skonfiskowali ponad 200 paczek kokainy, broń i paliwo. Zarekwirowano też 18 tys. USD. Handlarze narkotyków ostrzeliwali się i zdołali uciec.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.