Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Kontrakt na amunicję Winchestera dla US Army

Transakcje, Przemysł zbrojeniowy, 28 kwietnia 2022

Winchester uzyskał zamówienie US Army na amunicję za ponad 145 mln USD. Przez 5 lat ma produkować i dostarczać naboje kal. .38, .45 i 9 mm. Amunicja będzie produkowana w zakładach Winchester w Oxford w stanie Mississippi i East Alton w stanie Illinois.

Marka Winchester ma 156-letnią tradycję / Ilustracja: Winchester Ammunition

Kontrakt przewiduje dostawę 700 mln sztuk amunicji kalibru 9x19mm, która jest stosowana w pistoletach SIG Sauer M320 i Beretta M92, a także różnych typach pistoletów maszynowych. Naboje .38, są używane w rewolwerach, które nie są już oficjalnie używane w regularnych jednostkach US Army. Obecne zakupy są więc zapewne przeznaczone dla jednostek specjalnych. Stąd informacje o wielkości dostaw tej amunicji są utajnione. Amunicja .45 APC jest używana w przestarzałych pistoletach M1911. Te są nadal używane operacyjnie.

Winchester to największy producent amunicji do broni strzeleckiej dla wojsk Stanów Zjednoczonych Ameryki. Nowy kontrakt to już trzecia znacząca umowa na dostawę amunicji, który Winchester uzyskał w ostatnich miesiącach. Poprzednie zawarł w grudniu 2021 i na początku stycznia 2022.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2024 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.