Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło
Archiwum Nowy numer Redakcja

RAPORT-wto

Miesięcznik informacyjno-analityczny, poświęcony szeroko pojętej obronności, kierowany przede wszystkim do profesjonalistów.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Skrzydlata Polska

Najstarsze czasopismo lotnicze w Polsce. W każdym numerze temat przewodni, relacje z imprez, korespondencje zagraniczne, opisy konstrukcji. Ponad 100 kolorowych zdjęć na 68 stronach. Konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Aeroplan

Czasopismo dla hobbystów i modelarzy, zawierające artykuły o historii lotnictwa, bogato ilustrowane zdjęciami i rysunkami, artykuły monograficzne, opisy malowań i oznakowań, oceny modeli, recenzje książek, konkursy.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Broń i Amunicja

Na 68 stronach magazynu pełna informacja na temat broni strzeleckiej dla amatorów i zawodowców. Trendy i testy współczesnej broni strzeleckiej.

Archiwum Nowy numer Redakcja

BiA-Komandosi

Magazyn o objętości 68 stron poświęcony siłom i służbom specjalnym, zagadnieniom związanym z szeroko pojętym bezpieczeństwem, jak też współczesnym konfliktom zbrojnym.

Archiwum Nowy numer Redakcja

Numer Specjalny

Numery specjalne publikowane podczas konferencji, targów i innych imprez związanych z lotnictwem i obronnością.

Nigeria kupuje samoloty dla VIP, śmigłowce i kuter

Przemysł zbrojeniowy, Strategia i polityka, 26 listopada 2009

Nigeria zdecydowała się na zakup 4 samolotów dla VIP za 210 mln USD, kutra patrolowego za 8,8 mln USD i 5 używanych śmigłowców Super Puma za 68,675 mln euro.

Wydatki zostały wczoraj zaakceptowane przez rząd. Kontrakt dotyczący śmigłowców obejmuje zakup 5 AS332 Super Puma, wyposażenia naziemnego i części zamiennych oraz szkolenie. Śmigłowce będą pochodzić z zasobów francuskiej armii, a transakcja zostanie zrealizowana przez rządy obu krajów.

Nigeria chce wykorzystywać francuskie śmigłowce do patrolowania wybrzeża oraz ochrony wież wiertniczych w delcie Nigru i rurociągów przed napadami. W ciągu ostatnich 2 lat wydarzyło się co najmniej 400 takich ataków, głównie ze strony rebeliantów, ale i gangów.

Równolegle rząd Nigerii zaakceptował zakup szybkiego kutra patrolowego (zmodernizowanego, 17-m Manta MK 111) od singapurskiego Suncraft International za 8,8 mln USD. On także będzie wykorzystywany do patrolowania delty Nigru.

Podjęto też decyzję o modernizacji prezydenckiej floty odrzutowców. 8 obecnie używanych samolotów (Boeing 737, 2 Dassault Falcon 900, Gulfstream V i IVSP oraz BAe 800) ma średnio 18 lat. Na zakup 4 nowych samolotów rząd Nigerii przeznaczył 210 mln USD. Maszyny zostaną wybrane w przetargu.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2020 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.