Altair


Autoryzacja


Resetuj hasło

Piaty lot Stratolaunch Roc

Lotnictwo cywilne, Przemysł lotniczy, Nowe technologie, 06 maja 2022

Samolot – nosiciel pojazdów rakietowych Stratolaunch Roc wykonał 4 maja 2022 piąty lot testowy. Tym razem z nowym pylonem pod centropłatem. Podczas trwającego 4 h 58 min. lotu nad pustynią Mojave samolot osiągnął wysokość prawie 7 km.

Stratolaunch Roc w czasie piątego lotu testowego. Pod centropłatem widoczny pylon do przenoszenia hiperdźwiękowego pojazdu Talon-A. Pylon ma długość 5,25 m, a waży 3,6 t. Jest wyposażony w specjalną wciągarkę do załadunku testowanego pojazdu, która ma ułatwić obsługę naziemną / Zdjęcie: Stratolaunch

Nowy pylon o strukturze wewnętrznej z duralu i poszyciem z kompozytu węglowego ma służyć do testów autonomicznych pojazdów hipersonicznych wielokrotnego użytku Talon-A. Pierwszy, TA-2 znajduje się w końcowej fazie wytwarzania. Jego oblot jest planowany na 2023.

W czasie lotu testowego na pokładzie Roca znajdowali się piloci Evan Thomas i Steve Rainey oraz inżynier pokładowy Jake Riley. Testowali nie tylko nowy pylon, ale także osiem zespołów podwozia oraz autopilota.


Drukuj Góra
www.altair.com.pl

© Wszelkie prawa zastrzeżone, 2007-2022 Altair Agencja Lotnicza Sp. z o. o.